Een kind dat wordt opgenomen in het Wilhelmina Kinderziekenhuis (WKZ) denkt zelden als eerste aan schoolwerk. De wereld staat even stil, terwijl de lessen op school gewoon doorgaan. De angst om een achterstand op te lopen neemt toe, terwijl er al zoveel speelt. Dit kan veel onrust veroorzaken bij ouders en hun kinderen.
Daarom biedt JoJoschool gratis toegang tot het leerplatform aan alle kinderen die in het WKZ verblijven. Zo houden zieke leerlingen contact met hun vakken, op het moment dat hun gezondheid dat toelaat.
Over het WKZ
Het Wilhelmina Kinderziekenhuis in Utrecht is een van de grootste kinderziekenhuizen van Nederland en onderdeel van het UMC Utrecht. Kinderen die school missen door hun ziekte, kunnen terecht bij de WKZ-school: de officiële benaming is Educatieve Voorziening.
Een docent van de Educatieve Voorziening bespreekt met het kind en de ouders wat mogelijk is op het gebied van school in het ziekenhuis. De lessen vinden plaats in een klaslokaal of aan bed. Na ontslag kan de leerling nog steeds gebruikmaken van JoJoschool. De leerlingen die in het WKZ worden opgenomen, zijn vaak chronisch ziek of kunnen na hun opname niet direct volledig naar school.
Samenwerking tussen JoJoschool en het WKZ
Eén op de zeven leerlingen heeft een chronische ziekte of is langdurig ziek. Ieder kind heeft recht op onderwijs, ook als het ziek is. Daarom krijgt een ziek kind in het WKZ toegang tot het volledige aanbod van JoJoschool: lesvideo’s, oefeningen en samenvattingen voor alle vakken en niveaus, van vmbo tot vwo.
Het WKZ zet JoJoschool in voor middelbare scholieren die na hun opname nog niet meteen hele dagen naar school kunnen. Dit komt vooral voor bij leerlingen met een chronische ziekte die met PTA’s en examens zitten en die veel lessen missen. Op deze manier kunnen alle zieke kinderen zoveel mogelijk lesstof inhalen, zolang hun gezondheid dat toestaat.
Maya Carbin – leidinggevende bij Educatieve Voorziening
“Om hiaten en leerachterstanden weg te werken, iets waar onze chronisch zieke leerlingen vaak tegenaan lopen, is JoJoschool een ideale aanvulling op het reguliere onderwijs. We zijn bij de Educatieve Voorziening echt onder de indruk van de kwaliteit van de video’s en zijn dus heel blij dat we dit met onze leerlingen mogen delen. Dit helpt leerlingen écht verder.”
Wil je ook samenwerken met JoJoschool?
De samenwerking met het WKZ is er een waar we ontzettend trots op zijn. Benieuwd met wie we nog meer bouwen aan toegankelijk onderwijs? Bekijk hier alle partners van JoJoschool. Ziekenhuizen, scholen en andere organisaties die leerlingen in een kwetsbare periode willen ondersteunen, kunnen contact opnemen via onderstaande kanalen. We denken graag mee over een passende invulling.

